گامی بزرگ در توسعه همکاری های علمی و تحقیقاتی:

انعقاد تفاهم نامه میان پارک فناوری آلماتی و واحد اصفهان

در راستای توسعه همکاری های علمی و تحقیقاتی و افزایش سطح مشارکت های علمی و فناورانه در انجام طرح‌ها و برنامه‌های مشترک، تفاهم‌نامه همکاری میان پارک علمی و فناوری آلماتی قزاقستان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) به امضای طرفین رسید.
 
 http://www.khuisf.ac.ir/dorsapax/userfiles/image/akhbar/1t.JPG
http://www.khuisf.ac.ir/dorsapax/userfiles/image/akhbar/2t.JPG
در این تفاهم نامه ۵ ماده ای و ۳۰ بندی که به امضای سیریک ابوطالبویچ رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل پارک علمی و فناوری آلماتی قزاقستان و احمدعلی فروغی ابری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) رسیده است، طرفین در زمینه توریسم فناوری، واردات و صادرات محصولات دانش بنیان، تبادل دانشجو، پژوهشگر و هیأت علمی، راه اندازی دفتر در مراکز طرفین، راه اندازی نمایشگاههای مشترک، انجام برنامه های مشترک کشاورزی، برگزاری سمینارها و همایش های علمی و در حوزه های پزشکی، پتروشیمی، گیاهان دارویی و... با یکدیگر به همکاری خواهند پرداخت.
گفتنی است: قزاقستان از نظر گستره جغرافیایی نهمین کشور دنیا و ۱۷ میلیون جمعیت دارد و دارای دو پایتخت جنوبی و شمالی است که پایتخت جنوبی آن آلماتی است و محور فعالیتهای اصلی این کشور کشاورزی است و در زمینه تولید گندم و سایر محصولات فعالیت می کند.

پارک علم و فناوری آلماتی قزاقستان با ۱۶۰ هکتار مساحت بزرگترین پارک فناوری قزاقستان است که به سرعت در حال رشد و پیشرفت است و تاکنون ۱۵۰ شرکت دانش بنیان در این پارک به ثبت رسیده اند که ۴۵ شرکت آن در عرصه های تولیدی فعالیت دارند. این پارک همچنان در حال توسعه و ساخت و سازهای گسترده بوده و با بیش از ۲۰ دانشگاه بزرگ در آلماتی قرارداد همکاری دارد و در آینده نزدیک دو دانشگاه بزرگ در این پارک راه اندازی خواهد شد.

مرجع خبر: دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان)