معاون وزیر راه و شهرسازی:

انجمن خیرین راه در کشور تشکیل می‌شود

شارکده به نقل از تسنیم: معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: انجمن خیرین راه در کشور با هدف افزایش ایمنی جاده‌ها و آسفالت راه‌ها تشکیل می‌شود.

راه روستایی

سید حسین میرشفیع در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کلاله، اظهار کرد: مقدمات شکل گیری این انجمن انجام شده و در حال تنظیم اساسنامه این انجمن هستیم و به زودی فعالیت خود را آغاز می‌کند.

وی افزود: در صورتی که دهیاری ها و مردم روستاها نیز تمایل داشته باشند می توانند در این امر مشارکت کنند و جاده ها می تواند با 50 درصد مشارکت مردمی و 50 درصد مشارکت دولت احداث شود.

معاون راه های روستایی وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: با توجه به اینکه 30 درصد جریمه های پرداختی خودروها به دهیاری ها برای ایمن سازی تقاطع های روستایی و خط کشی و آشکارسازی محورها اختصاص می یابد پیش بینی می شود شاهد افزایش ایمنی در محورهای روستایی کشور باشیم.

میرشفیع به ایمن سازی راه های روستایی کشور اشاره کرد و گفت: با تلاش ها و فرهنگ سازی انجام شده شاهد کاهش 26.5 درصدی تلفات در جاده های روستایی کشور بوده ام.

وی افزود: در سال 92 بیش از 13 هزار تلفات جاده ایی داشته ایم که براساس برنامه ریزی های انجام شده با مشارکت مردم می توان این میزان را به کمتر از 10 هزار نفر کاهش داد.

معاون راه های روستایی وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: حدود 500 هکتار از جاده های روستایی بالای 50 خانوار گلستان نیاز به آسفالت دارد که در تلاش هستیم امسال 200 کیلومتر از این مسیرها آسفالت شود.

میرشفیع افزود: روستاهای استان گلستان از لحاظ آسفالت راه روستایی در وضعیت خوبی قرار دارند اما در شرق استان گلستان این برخورداری کمتر است که باید این تعادل برقرار شود.