در مسابقات جهانی برزیل صورت گرفت:

افتخار آفرینی و کسب مقام سوم جهان توسط تیم روباتیک واحد اصفهان

ربات انسان نمای آریانا، متعلق به تیم رباتیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) بلند قد ترین ربات انسان نمای ایرانی با افتخار موفق به کسب مقام سوم جهان در برزیل گردید.

در مسابقات جهانی فوتبال ربات ها که از تاریخ ۲۸ تیر لغایت ۳ مرداد ۱۳۹۳ به مدت ۷ روز در دو دور گروهی و حذفی برگزار شد، در پایان رقابت ها، تیم رباتیک دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان(خوراسگان) در رقابت فنی که شامل پرتاب اوت، عبور از موانع ، حرکت در چمن مصنوعی و شوت هوایی می باشد در حضور تیم های مطرحی از آمریکا و آلمان موفق به کسب مقام سوم جهان گردید.

از بدو تاسیس این رخداد بین المللی در سال ۱۹۹۷ میلادی این اولین بار است که یک تیم ایرانی موفق به کسب مقام در لیگ ربات های انسان نمای سایز بزرگ که از دشوارترین بخشهای مسابقات روبوکاپ می باشد شده است.

اعضای این تیم چهار نفره را گروهی از متخصصین با تجربه از داخل و خارج کشور تشکیل می دهند که در مدت ۳ سال موفق به ساخت ربات انسان نمای آریانا گردیدند. این گروه عبارتند از: محمدرضا محدث کسایی(کارشناس ارشد کامپیوتر)، محسن طاهری(دانشجوی دکترای کامپیوتر)، احسان شهری(دانشجوی کارشناسی ارشد الکترونیک)، مجید دلشاد (دکترای الکترونیک).

گفتنی است هدف نهایی مسابقات روبوکاپ آماده سازی یک تیم یازده نفره از ربات های انسان نما است که در سال ۲۰۵۰ توانایی رقابت با تیم قهرمان جام جهانی فوتبال انسان ها را داشته باشد. در این راستا هر ساله تیم های منتخب کشورهای مختلف گرد هم می آیند تا جدیدترین دستاوردهای علوم کامپیوتر، الکترونیک و مکانیک را در قالب معتبرترین رویداد رباتیک جهان بنام روبوکاپ به اشتراک بگذارند.

ربات آریانا نماینده ایران در سالیان اخیر در مسابقات جهانی روبوکاپ، معیارهای انتخاب به عنوان یکی از یازده بازیکن برتر نهایی در سال ۲۰۵۰ در ماراتن مغزهای رباتیک جهان را دارا می باشد.